SlovenskýEnglish
banner-liptov

Nadácia Žilinského samosprávneho kraja s Rodinným centrom pomoci, pomáha znižovať chudobu a sociálne vylúčenie jednotlivcov i rodín. Viac informácii tu.

banner-nadacia


Aplikácia na upozorňovanie odvozu odpadu v obci Prosiek

banner-odvoz-odpadu banner-odvoz-odpadu

ODVOZ ODPADU

 • Komunál
  22. MAR 2024
  Piatok
 • Plasty
  12. MAR 2024
  Utorok
 • Papier
  04. MAR 2024
  Pondelok
 • Sklo
  27. MAR 2024
  Streda
PROSIEK Počasie

ÚRADNÁ TABUĽA

Názov
Popis
Dátum
Prílohy -
Generované portálom Uradne.sk

OBEC Prosiek

Prosiek je malebná liptovská obec nachádzajúca sa v nadmorskej výške 612 metrov nad morom, severne od vodnej nádrže Liptovská Mara, pod východnou časťou Chočských vrchov, pod vyústením Prosieckej doliny. Obec patrí do okresu Liptovský Mikuláš. Pošta pre obec sa nachádza v Liptovskej Sielnici.

Kataster je známi prírodnými krásami – Prosieckou dolinou a zachovanými pamiatkami – kostol Svätej Alžbety, 400 ročná lipa a pozostatky niekdajšieho sídla zemianských rodín Joob-Fančaly. Kataster obce sa nachádza v geografickom celku Chočské vrchy a Liptovská kotlina a susedí s k.ú. Ižipovce, Liptovská Sielnica, Kvačany, Veľké Borové, Malatiná, Bobrovník, Liptovská Anna, Chlebnice.

Geografická poloha obce umožňuje návštevníkom obce navštíviť oddychové centrá ako sú aquaparky Bešeňová a Tatralandia vo vzdialenosti do 15 km. Z obce je možné navštíviť turisticky masívne navštevované doliny - Prosiecká dolina a Kvačianská dolina, uskutočniť výstup na Čereňovú či na Prosečné.