Aktuality

Úradná tabuľa

História

Severne od obce, na území pod úpätím Hrádku pri vstupe do Prosieckej doliny sa nachádza halštatské a laténske sídlisko. Oblasť Hrádku bola osídlená aj v rannom slovanskom období.

Najlepšie online kasína Slovensko - Najlepšie slovenské kasíno stránky

Podľa zákona č. 30/2019 o hazardných hrách sú online casino na Slovensku legálne od roku 2019.

Pred zmenou legislatívy v oblasti hazardných hier mal na online hazardné hry monopol štátny lotériový monopol TIPOS (prevádzkuje digitálne kasíno eTipos).

Teraz, keď TIPOS musí konkurovať medzinárodným a výrazne lepším online kasínam, pravdepodobne stratí väčšinu svojej hráčskej základne.

Vzhľadom na vysokú (22%) daň z online kasín však len málo veľkých online kasín získalo slovenskú licenciu na hazardné hry (viac informácií nájdete nižšie).

Komentár:V skutočnosti bola daňová sadzba pre online hazardné hry pôvodne vysoká, 27 %, ale nikto nepožiadal o licenciu, preto ju znížili. Ale aj týchto 22 % je stále dosť veľa, dokonca aj na európske pomery.

Dôvodom legalizácie online kasín je tlak zo strany EÚ. Slovenský monopol na online kasína bol v rozpore s rôznymi zákonmi EÚ (pozri vyššie v časti o slovenskom práve a práve EÚ v oblasti hazardných hier) a slovenská vláda bola za tento priestupok opakovane postavená pred súd.

Nelicencované online kasína v cudzích krajinách sú nezákonné. Vláda takéto stránky blokuje, ale nestíha hráčov, ktorí náhodou hrajú v nelicencovaných digitálnych kasínach (väčšina

Nasledujúce licencované online kasína prijímajú hráčov zo Slovenska

V našej databáze je viac ako 400 online lobby, ktoré sú priateľské pre hráčov zo Slovenska. Približne 20 z nich sa prispôsobilo miestnym požiadavkám tým, že ponúkli jazykové prispôsobenie alebo cielené bankové metódy.